הלבנת שיניים ביתית

8 דברים שאתם צריכים  לדעת לפני שמחליטים על ביצוע טיפול הלבנת שיניים בלייזר

הלבנת שיניים במרפאה בעזרת מכשיר לייזר: על גבי השיניים נמרח ג'ל, והרופא ישתמש במכשיר לייזר כדי לזרז את הפעולה. התוצאה מתקבלת בתוך דקות וזהה לתוצאה המתקבלת במרפאה בשיטות אחרות. הלבנת שיניים בלייזר או הבהרת שיניים בלייזר איננה פוגעת בשן משום שהשן מחדשת את השכבה החיצונית שלה בפה בריא.

אשקר לכם אם אמרתי שאני לא בטוח בחיוך שלי. החיוך שלי הוא אחד הדברים שהכי מחמיאים לי.

למרות זאת, לעולם לא אדחה ההזדמנות לגרום לחיוך שלי להיות מעט יותר בהיר. במקרה, הוצגה לי הזדמנות לביצוע הלבנת שיניים בלייזר. כמו טיפולים אסתטים רבים אחרים לא ידעתי כלום על זה. אבל לפי מחקר שנערך על ידי האקדמיה האמריקאית לרפואת שיניים קוסמטית חשף את ההכנסות השנתיות בענף הלבנת שיניים שעברו 11 מיליארד דולר בשנת 2015 – 1.4 מיליארד דולר מזה שהוצא על מוצרי הלבנת שיניים.

בקיצור, יש טרנד חזק של הלבנת שיניים ורבים רוצים חיוך הוליוודי.

ברגע שנכנסתי למרפאה. ניתנה לי התוכנית של הלבנת שיניים בטיפול לא פולשני. הטיפול משתמש בתאורה וריכוזים גבוהים של מי חמצן כדי ליצור חיוך לבן יותר במראה.

בתחילת ההליך, נבחן גוון השיניים כדי לבדוק התאמה אישית ולתאם ציפיות. קיבלתי משקפי בטיחות והרכיבו מתקן בתוך פי כדי להגן על החניכיים שלי מפני חוזק המימן החמצני. הרופא שם חומר במקומות שונים והסביר איך יוסיף עוד בהמשך הטיפול.

השיניים שלי היו מוכנות לטיפול, אני שכבתי וראיתי טלוויזיה במשך כעשרים דקות, בכל פעם. לפעמים הרופא האיר עם לייזר. הרופא בדק את מצב השיניים מעת לעת ושם חומר נוסף לפי הצורך לטיפול בכל אחת מהשיניים כדי להבטיח שאשיג את התוצאות הטובות והבהירות ביותר שאפשר. לקראת סיום ההליך התחלתי להרגיש שהשיניים מאוד נקיות ומעט רגישות. הרופא הסביר לי שזה תקין וזה סימן לרגישות של השיניים שלי לאחוז הגבוה של מי חמצן. תחושת עקצוץ נסבלת ולא נעימה.

אחרי הטיפול הראו לי את תוצאה ושמחתי לראות את התוצאות. השיניים היו בגוונים בהירים ממה שהיה לפני כן. לא יכולתי להפסיק לבהות בהם. קיבלתי הנחיה להשתמש במגש המותאם אישית שלי ולהניח מינון נמוך יותר של חמצן על השיניים למשך 30 דקות במשך שבעה ימים מיד לאחר ההליך כדי לשמור על מראה השיניים הלבנות שלי. קיבלתי גם המלצה לג'ל הרגעה למקרה ששוב תהיה תחושת עוקצנות בפה.

לאחר ביצוע הטיפול: כדאי להימנע מלאכול או לשתות משקאות צבעוניים בשבוע שאחרי כי הם עלולים להכתים את השיניים – משימה לא פשוטה. כדאי מאוד להקפיד על ההוראות כדי לא לחבל בתוצאות הטיפול. כעבור שבועיים מהטיפול והשיניים שלי עדיין לבנות מאוד. לפני שמתחילים טיפול הנה כל מה שהמקצוענים רוצים לדעת על הלבנת שיניים בלייזר.

1. הלבנת שיניים בלייזר לא עובדת על כולם

"העניין עם ההלבנה שאנשים לא מבינים שזה לא עובד על כולם", מדגיש הרופא. "השיווק של התעשייה הזו כל כך משכנע, וגורם לכולם להרגיש שהם יכולים ללכת לקבל שיניים לבנות יותר. עם זאת, הרבה מהתוצאות קשורות למבנה הגנטי של השיניים שלך. השיניים של אנשים מסוימים כהות מכיוון שהן הוכתמו לאורך השנים ואילו שיניים של אחרים כהות בגלל גנטיקה – ממש כמו צבע העיניים. לפעמים אתה פשוט לא יכול להבהיר את השיניים שלך בכדי לראות הבדל ברור.

אתה אף פעם לא יודע מה יקרה עד שאתה באמת עושה את זה. אתה יכול לשבת כאן לאורך כל התהליך ולא לראות שום הבדל, או שלפעמים תראה הבדל גדול – זה משתנה מאדם לאדם. "

2. זה לא נמשך לנצח

"ההלבנה לא נמשכת לנצח", אומר הרופא. "אנחנו יכולים להלבין את השיניים במרפאה, אבל בסופו של דבר זה מתפוגג. כדי לתחזק את זה, אנו מכינים לך מגשים בהתאמה אישית שאתה לוקח איתך הביתה. ברגע שהשיניים שלך לבנות אתה יכול לעשות את זה כמה פעמים במשך כל חודש למשך חצי שעה או לשנת הלילה – זה ישמור על הלובן. "

3. כמה מהר שיניים לבנות דוהות חזרה זה נתון שמשתנה מאדם לאדם

"גם כאשר הלבנת שיניים אכן עובדת, תקופת השמירה על הלובן משתנה מאדם לאדם", מסביר הרופא. "השיניים של חלק מהאנשים הופכות לבנות יותר והן נשארות ככה שישה חודשים. בעוד שאצל אחרים, השיניים שלהם יכולות לחזור להיות כהות שוב כעבור חודש. זו הסיבה שאנחנו מכינים את המגשים המותאמים אישית כי אני מאמין שלא משנה כמה הם יבצעו, אתה צריך תמיד לתחזק אותם או שההלבנה תעלם.

4. לטיפולים במרפאה יש השפעה חזקה יותר מכל טיפול בבית

"כשאנחנו עושים את זה במרפאה, אנחנו משתמשים ב -45% מי חמצן", אומר הרופא. "כשאתה עושה את זה בבית, זה יכול להיות בין 7% ל -20%. לכן, כשאתה עושה טיפול במרפאה יש סיכוי טוב בהרבה שהשיניים שלך יתבהרו."

5. הטיפולים במרפאה באמצעות תאורה ולייזר מספקים את התוצאות המהירות ביותר

רופא השיניים ממליץ להגיע לטיפול במרפאה כל חצי שנה. אתה יכול להשתמש במגש המותאם אישית בבית כדי להלבין את השיניים. "הדרך המהירה ביותר להלבנת השיניים שלך במרפאה היא באמצעות נורה כחולה, שמפעילה את מי החמצן ואת ג'ל ההלבנה, אשר בתורו מלבין את השיניים שלך." האופן בו הוא עובד זה מי חמצן משחרר מולקולות חמצן. המולקולות הן מה שמסיר את הכתמים הפנימיים מהשיניים שלך. אנו משתמשים בכמות מרוכזת של 45% מי חמצן על השיניים. האור פועל כזרז לשחרור מולקולות החמצן הללו כדי שנוכל לפרק את הכתמים בשיניים. וכך אפשר להאיץ את ההבהרה.

6. ישנם סוגים שונים של כתמי שיניים, שיקבעו עד כמה השיניים יובהרו.

"שיניים של אנשים מסוימים כהות מכיוון שיש להם כתמים פנימיים על השן, לא על פני השטח", מבדיל הרופא. "כתמי שטח יורדים, אך הכתמים העמוקים יותר המוטמעים בתוך האמייל הם אלו שיורדים במהלך טיפולים במרפאה כאשר מולקולות החמצן עם התאורה שלנו משתחררות מחמצן מימן, מה שגורם לכתמים להתפרק ולהעלם, מה שהופך את שיניים לבנות יותר. "

הרופא מבדיל בין טיפול בכתמי שיניים באמצעות טיפולים בבית לעומת טיפולים במרפאה. "דברים כמו משיכת שמן, רצועות לבנות, משחות שיניים מלבינות ומנקים על בסיס פחם כדי להבהיר את השיניים שלך מסירים כתמי שטח וגורמים לשיניים שלך להיראות לבנות יותר", מסביר הרופא. "המוצרים האלה לא מלבינים את השיניים שלך כמו הלבנת שיניים מקצועית. מה שקובע עד כמה יובהרו השיניים הוא ריכוז מי החמצן, שהוא חומר ההלבנה הפעיל. ועם הטיפול שלנו במרפאה, החמצן נשאר מבודד על שיניכם למשך פרק זמן משמעותי. "

7. לאחר טיפול שיניים בלייזר, עליך להימנע מאכילה או שתייה של כל מזון או משקאות עם צבע למשך חמישה עד שבעה ימים.

"מיד אחרי שהשיניים שלך מלבינות באופן מקצועי, עדיף להימנע מלאכול או לשתות שום דבר עם צבע," אמר לי הרופא ועיניי התרחבו. "אל תאכל דברים כמו ספגטי עם רוטב מרינדה, יין אדום, קטשופ או אוכמניות. אם אתה שותה קפה או תה ואתה בהחלט לא יכול בלעדיו, תשתה את זה דרך קש. אחרי חמישה ימים, הצבע החדש של השיניים שלך מתקבע ופחות מושפע מצבע המזון."

8. אם אין שום דרך שתוכלו להימנע מאוכל או משקאות צבעוניים, תוכלו לנסות את הטריקים האלה

"אם השיניים שלך לבנות ואתה לא יכול להילחם בדחף לשתות אחר כך יין אדום, אתה יכול למרוח וזלין בחזיתות השיניים שלך," מציע הרופא – זה טריק של בית הספר שעובד. "הוזלין פועל כמחסום כך שהוא לא יאפשר לנוזל שמכתים שיניים לחלחל לשיניים. כמו כן, אם אתה מתכוון לשתות יין אדום, קפה, או תה, חובה שתשתה מייד מים אחר זה כך שהשאריות לא נשארות על השיניים שלך כי אתה שוטף אותה במים. "

מאמרים נוספים

כתבו לד"ר ממלידר