הלבנת שיניים ביתית

יתרונות הלבנת שיניים ביתית

אין אחד מאיתנו שאיננו חולם על שיניים מושלמות, ישרות, ובעיקר – צחורות. בעוד שיישור שיניים איננו משהו שניתן לעשות אותו בכוחות עצמכם (וגם לא מומלץ לנסות), הלבנת שיניים ביתית מעסיקה רבים ממגזיני הבריאות והיופי, והשיטות הרבות המוצעות נעות מתרופות ושיטות סבתא (שעלולות, בשורה התחתונה, להזיק למצב השיניים באופן חמור) ועד לשיטות הלבנת שיניים ביתית המותאמות על ידי רופא השיניים המטפל, מבוצעות בהנחייתו ובליווי שלו. להבדיל מתרופות הסבתא, אשר אולי נראות יעילות לכם ברגע זה, אולם, "מחירן" עתיד להיגבות מכם במהלך הזמן, להלבנת השיניים המבוצעת בביתכם, אבל בליווי של רופא השיניים שלכם, ישנם יתרונות רבים – חלקם מורגשים בטווח הקצר, אפילו בעת ביצוע ההלבנה.

מהי הלבנת שיניים ולמי מומלץ לבצע הלבנת שיניים ביתית?

ישנן שתי דרכים בהן נצבעות השיניים שלנו: הצביעה החיצונית – מתבצעת על ידי הכתמת הציפוי החיצוני של השיניים בפיגמנטים צבעוניים כתוצאה ממשקה, מזון או סיגריות המכתימים את השיניים. הצביעה מהסוג השני, היא הצביעה הפנימית – צביעה זו הינה עמוקה יותר, והיא עלולה להיגרם מנזקים שונים לשן, כמו טראומה, נמק של העצבים שבשן, טיפול שורש וכד'. ישנו הבדל בין טיפולי הלבנת השיניים הנדרשים בשני המקרים השונים. הלבנת השיניים במקרים מהסוג השני מחייבת טיפול במרפאת השיניים ששם יש אפשרות לבצע הלבנת שיניים בלייזר, בעוד מקרים מהסוג הראשון נחשבים לקלים יותר, ומאפשרים לכם את האופציה להחליט אם לעבור את טיפול הלבנה במרפאה או לבצע אותו בשיטות של הלבנת שיניים ביתית (במקרים החמורים פחות). ההחלטה על סוג הצביעה וחומרתה מבוצעת על ידי רופא השיניים המטפל, והטיפול המומלץ מוצע על בסיס קביעה זו.

תוצאות מהירות במחיר של רגישות אפשרית?

אמנם, לכאורה, יתרונה היחסי של הלבנת השיניים המקצועית המבוצעת במרפאה הוא תוצאותיה המהירות (בשל ריכוז החומרים המחמצנים הגבוה יותר), אולם, בד בבד עם היתרון, צצים גם החסרונות הנובעים מכך, כמו, למשל, הרגישות הזמנית אליה עלולות להיות חשופות שיניו של המטופל ממש בשל אותו ריכוז גבוה של החומרים המחמצנים.

ההדרגתיות שבטיפול מאפשרת שליטה בגוון השיניים המולבנות

החומרים המחמצנים בהם נעשה שימוש לצורך הלבנת שיניים (למשל, Carbamide Peroxide או Hydrogen Peroxide) מלבינים רק חומרים אורגניים, ואינם פועלים על חומרי השחזור בהם נעשה שימוש בטיפולי אסתטיקה דנטאלית. כתוצאה מכך, ציפויים, כתרי חרסינה או סתימות מחומרים מסוימים לא יולבנו על ידי החומר המחמצן. כאן, יתרונה של הלבנת השיניים הביתית הוא הפעולה ההדרגתית שלה, כך שבמקרה ושיניכם עברו טיפולי אסתטיקה דנטאלית הכוללים שימוש בחומרים שאינם מולבנים בתהליך, תוכלו לעצור לפני שתוצאות ההלבנה יוצרות פערי צבע בין שיניכם הטבעיות לבין השיניים המכילות חומרי שחזור.

תהליך הלבנת שיניים שמבוצע בנוחות בביתכם

תהליך הלבנת השיניים הביתית כולל סד המותאם ללסתכם, המכיל כמות חומר מחמצן מדודה, אותו אתם מרכיבים למשך שעתיים או שלוש שעות בכל פעם. בזמן זה, אמנם, לא תוכלו לאכול או לדבר, אולם תוכלו לקרוא, לגלוש ברשת או להרשות לעצמכם להתפנק באמבטיה ממושכת, כך שזמן זה איננו "זמן מת" מבחינתכם, להבדיל מהזמן בו מבוצעת הלבנת השיניים במרפאת שיניים. אתם מחליטים מתי אתם מרכיבים את הסד, לפי לוח הזמנים הפרטי שלכם.

סיכום:

הלבנת שיניים ביתית מאפשרת לכם ליהנות מכל היתרונות של הלבנת שיניכם, בצורה הדרגתית, בשליטה על התוצאות המתקבלות ובזמן שמתאים לכם. אמנם, ניתן למצוא על מדפי הפארמים השונים גם מוצרים המציעים הלבנה ביתית ללא צורך ברופא השיניים, אולם, מאחר ומדובר בסדי One Size Fits All ובחומר אחיד בריכוזו לכל המשתמשים, מומלץ להימנע מהם ולהעדיף ערכה המותאמת לכם אישית על ידי רופא השיניים המטפל.

תוכן עניינים

חיפוש

מאמרים נוספים

כתבו לד"ר ממלידר