כשפוגשים אדם אחר הרושם הראשוני עליו מתקבל תוך שניה וחצי.

חיוך יפה

אחד הדברים שעושים רושם טוב הוא החיוך וחיוך יפה גורם לתחושה טובה לצד השני.

חיוך לא טוב עם שיניים צהובות, שיניים חסרות או עקומות יכול לעשות רושם רע. 

הרבה אנשים מרוצים ממראה השיניים שלהם. זה יכול להיות מסיבות רבות, כולל שיניים עקומות, דהויות או חסרות.

ניתן לתקן את אלה על ידי רפואת שיניים אסתטית או קוסמטית.

מהו החיוך המושלם ובאיזה צבע הוא צריך להיות קשה לדעת אבל ברור שכל השיניים צריכות להיות בפה וישרות והצבע לא יהיה צהוב או עם שיניים שחורות.

כדי לשפר את מצב השיניים כדאי ללכת לייעוץ אצל רופא שיניים שעושה טיפולי שיניים אסתטיים.

לאחר בדיקת השיניים ומצב הפה (יתכן שיהיה צורך לשלוח אותך גם למכון לצילומי שיניים) הרופא יעשה איתך תוכנית טיפול לקבלת חיוך מושלם.

כדי להשיג את זה יש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון – זה לא רק שיניים ישרות לחלוטין. יש גם חשיבות של שיווי משקל והרמוניה – איזון השיניים הקדמיות והצדדיות שלך, קו החניכיים, כיצד להתייחס לסימטריה ולקו האמצע, וכיצד ליצור קו חיוך שמשתלב בהרמוניה עם קו השפתיים שלך. 

יש 2 מונחים שונים בתחום והם 'רפואת שיניים קוסמטית' ו'רפואת שיניים אסתטית'.

ישנה הצלבה מסוימת במשמעות של מונחים אלה, אך בדרך כלל רפואת שיניים אסתטית משפרת את החיוך שלך באמצעות טיפול שייחשב הכרחי, כלומר היכן שנדרש טיפול לתיקון בעיה בשיניים ובחניכיים שלך. זה יכול להיות כל דבר, החל מיישור השיניים, בעיות בבריאות ובמבנה של השיניים והחניכיים שלך כמו שיניים עקומות ורווחים בין השיניים, או היכן שיש נזק לשיניים ולחניכיים כתוצאה ממחלות, טראומה או התפרקות של עבודה שנעשתה בעבר.

רפואת שיניים קוסמטית עוסקת בחוסר שביעות רצון ממצב קיים או מרצון להחליף ולשפר טיפולים שבוצעו בעבר כמו שיניים עם כתרים, ציפויים או גשרים שכבר לא נראים אסתטיים בגלל בלאי או חומרי מילוי ישנים. 

גם כשמטפלים בשיניים בודדות או מבצעים שיקום פה מלא, המטרה תהיה לשפר ולייעל את האסתטיקה של החיוך שלך תוך השגת תוצאה יפהפייה במראה טבעי.

רפואת שיניים קוסמטית עוסקת יותר בשינוי החיוך שלך כאשר אין בעיות אמיתיות או בעיות קליניות הדורשות טיפול, אלא היא יותר על שיפור או שיפור המראה. לפעמים זה מכונה "חיוך הוליוודי". למרבה הצער, כאשר לא עושים זאת היטב, תוצאות הטיפול יכולות לפעמים להיראות לא טבעיות או מלאכותיות. יש לכך דוגמאות טובות ורעות כשאנחנו רואים סלבריטאים בתקשורת למשל עם שיניים בהירות מידיי.

בין אם מבצעים טיפולים אסתטיים או קוסמטיים, לעתים קרובות הם משיגים את אותו הדבר – המטרה הסופית היא תמיד ליצור את החיוך המושלם שלך, איך שזה נראה.

לאחר בדיקת השיניים ומצב הפה (יתכן שיהיה צורך לשלוח אותך גם למכון לצילומי שיניים) הרופא יעשה איתך תוכנית טיפול לקבלת חיוך מושלם.

הדרך לשם יכולה לכלול כל מיני טיפולים ובהם:

1.טיפול בבעיות חניכיים

2.ביצוע טיפולי שורש וסתימות בשיניים לפי צורך

3.ביצוע עקירות שיניים במקרה של שן כלואה או שן רקובה

4.החלפת שתלים בשיניים והשתלת שיניים

5.החלפת כתרים בשיניים

6.יישור שיניים באמצעות סד לשיניים שגדלות עקום

7.הלבנת שיניים לצבע שישתלב לצבע הפנים ולא יראה מלאכותי

לביצוע הטיפולים כדאי לבחור ברופא שיניים עם ניסיון בסוגי הטיפול הנדרשים ולעשות איתו את תוכנית הטיפול.

מחיר טיפול שיניים אסתטי משתנה בין כל מטופל והוא מחושב בהתאם לקושי הטיפול, כמות הטיפולים הנדרשת (בכמה שיניים צריך לטפל ומה הטיפול) וגם באיכות וותק הרופא המטפל.

מאת: ד"ר אבי ממלידר – רפואת שיניים מתקדמת